Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 
 
   
Aktualijos
Įsibėgėjus šildymo sezonui primename svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles

Atsižvelgdami į šaltuoju metų laikotarpiu išaugantį gaisrų skaičių, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti gyventojams svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles bei patarti, kad kuo mažiau kiltų nelaimių, gaisrų ir kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu.

• Kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų ir nepalikite jų be priežiūros, ypač nepatikėkite ugnį prižiūrėti mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta būtent tada, kai vaikai paliekami namuose vieni.


• Labai daug gaisrų kyla gyvenamųjų namų kieto kuro krosnių dūmtraukiuose. Pastatuose, kuriuose yra įrengtos kieto kuro krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius nuo jų viduje susikaupusių suodžių. Iš dūmtraukių, dūmtakių ir krosnių būtina kiekvienais metais prieš eksploatavimo pradžią išvalyti suodžius ir eksploatavimo metu juos valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Gyvenamųjų namų palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose dūmtraukiai, dūmtakiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti nutinkuotos, išbalintos. Gaisrai gyvenamuosiuose namuose, šildomuose kieto kuro krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių dūmtraukiuose, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, taip pat kai krosnies užkūrimui naudojami greitai užsidegantys įvairūs skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.


• Kūrenant krosnis ypač pavojingos yra smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kitaip galima jomis apsinuodyti. Smalkės yra bespalvės ir bekvapės, todėl ypač pavojingos. Išsikūrenę krosnį, per anksti neužstumkite dūmtraukio sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis ir mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, sąmonės netekimas. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsdami kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite.


• Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Primename, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl kurio dažnai ir kyla gaisrai.

Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų ir nedžiovinti ant jų rūbų. Išeidami iš namų būtinai elektrinius šildymo prietaisus išjunkite iš elektros tinklo.

***

Gyventojams taip pat patariama nelaukiant nelaimės įsigyti bei gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie įspėtų apie kilusį gaisrą.

***

Pastebėję gaisrą nedelsiant skambinkite Skubios pagalbos telefonu 112.

 

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija   

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Sausis
    2022     
 
 

 

 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS