Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Rugsėjis
    2022     
 
 

 

03.06 Licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išdavimas

Eil. Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1.

Administracinės paslaugos kodas

03.06.

2.

Administracines paslaugos versija

6 versija

3.

Administracinės paslaugos pavadinimas

Licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išdavimas

4.

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Juridinis asmuo, norintis verstis mažmenine alkoholinių gėrimų prekyba, privalo turėti licenciją.

Išduodamos šių rūšių licencijos:

- verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais;

- verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų;

- verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento;

- verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento (gali būti išduodamos ir automobilinėse parduotuvėse, paviljonuose).

Licencijos verstis mažmenine alkoholinių gėrimų prekyba išduodamos neterminuotam laikui.

Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais Plungės r. teritorijoje įsteigtose parduotuvėse ir viešojo maitinimo įmonėse išduoda Plungės rajono savivaldybės administracija.

Juridinis asmuo, norintis įsigyti licenciją, raštu ar elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai arba per kontaktinį centrą pateikia dokumentus Plungės rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reiklų skyriui.

5.

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės paslaugos teikimą

LR alkoholio kontrolės įstatymas, 1995-04-18 Nr. I-857;

 LR Vyriausybės 2004-05-20 nutarimas Nr.618 „Dėl didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklių patvirtinimo“;

LR Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimas Nr. 1458 „Dėl valstybės rinkliavos objektų sąrašo, šios rinkliavos dydžių ir mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“.

6.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

1. Paraiška, kurioje nurodoma: licencijos prašytojo rekvizitai, vadovų vardai, pavardės ir asmens kodai, licencijos, kuria verstis prašoma rūšis, prekybos alkoholiniais gėrimais vieta, adresas, laikas, alkoholinių gėrimų pardavimo būdas, licencijos prašytojo veiklos rūšis (prekyba ar viešasis maitinimas), sandėlių, kuriuose bus laikomi ir iš kurių bus skirstomi alkoholiniai gėrimai, adresai, kokiu būdu licencijos prašytojas norėtų gauti licenciją.

2. Jeigu alkoholiniais gėrimais bus prekiaujama daugiabučiame gyvenamajame name įrengtoje kavinėje, pateikiamas daugiabučio gyvenamojo namo gyvenamosios paskirties patalpų savininkų ir neprivatizuotų butų nuomininkų daugumos sutikimas (kuriame turi būti nurodyta licencijos prašytojo numatoma vykdyti veiklos rūšis, o jį pasirašę asmenys gali nurodyti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką), jeigu alkoholiniais gėrimais bus prekiaujama gyvenamajame name. Šis sutikimas nepateikiamas tuo atveju, jeigu prieš tai šiame gyvenamajame name tose pačiose patalpose veikusi įmonė turėjo licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ir licencijos galiojimo metu nebuvo gauta pagrįstų gyvenamojo namo gyventojų skundų, nesikeičia nei įmonės darbo laikas, nei alkoholinių gėrimų pardavimo būdas. Ši nuostata netaikoma, jeigu iki paraiškos gauti naują licenciją pateikimo, alkoholiniais gėrimais nebuvo prekiaujama ilgiau kaip vienerius metus;

3. Valstybės, kurioje yra įsisteigęs Europos juridinis asmuo ar jo filialas, kompetentingos institucijos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad šiam juridiniam asmeniui ar jo filialui, taip pat jų vadovams nėra įsiteisėjusio apkaltinamojo teismo nuosprendžio dėl bausmės skyrimo, įsiteisėjusio teismo nutarimo, nutarties dėl nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, falsifikuotų alkoholio produktų laikymą, gabenimą, pardavimą, alkoholio produktų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, ir jo vertimą į lietuvių kalbą.

4. Mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta valstybės rinkliava (pateikiama priėmus sprendimą išduoti licenciją).

7.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

1. Patikrinama ar licenciją išduodančioje institucijoje nėra gauta valstybinės priežiūros ir teisėsaugos institucijų pranešimų dėl kurių būtų negalima licencijos prašytojui išduoti licencijos.

2. Patikrinami licencijos prašytojo registravimo faktą patvirtinantys ir kiti jo registravimo duomenys (licencijos turėtojo pavadinimą, teisinę formą, kodą, buveinę).

3. Patikrinama ar licencijos prašytojui išduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.

4. Patikrinama Nekilnojamojo turto registro tvarkytojo interneto svetainėje, ar pastatas, kurio patalpose bus vykdoma mažmeninė prekyba alkoholiniais gėrimais, yra įregistruotas Nekilnojamojo turto registre.

5. Patikrinama informacija ar licencijos prašytojas neturi mokestinių nepriemokų LR valstybės biudžetui arba savivaldybių biudžetams ir fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, taip pat ar įmonei yra įsiteisėjusių Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimų dėl nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, gabenimą ar laikymą.

6. Patikrinama informacija ar licencijos prašytojas nėra skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui.

7. Patikrinama informacija ar licencijos prašytojui arba jos vadovui ar kitiems darbuotojams (jeigu jie veikė įmonės vardu ar dėl jos interesų) nėra įsiteisėję apkaltinamieji teismo nuosprendžiai dėl bausmės skyrimo, įsiteisėję teismo nutarimai, nutartys, įsiteisėję įgaliotų policijos pareigūnų priimti nutarimai dėl nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, gabenimą ar laikymą.

8. Patikrinama informacija ar licencijos prašytojui nėra įsiteisėjusių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nutarimų dėl nuobaudos skyrimo už alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą.

9. Patikrinama informacija ar licencijos prašytojui nėra įsiteisėjusių Departamento nutarimų dėl nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, gabenimą ar laikymą, taip pat ar įmonės vadovas yra ar buvo įmonių ar Europos juridinių asmenų ar jų filialų, kuriuose nustatyta atvejų, kai LR buvo gaminami, parduodami ir (ar) laikomi, gabenami alkoholio produktai neturint LR Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos licencijos, vadovas.

8.

Administracinės paslaugos teikėjas

Bendrųjų reikalų skyriaus vyresn. specialistė Rasa Gailiūnienė, el. p. rasa.gailiuniene@plunge.lt, tel. +370 448 73166

9.

Administracinės paslaugos vadovas

Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Laima Rusienė, el. p. laima.rusiene@plunge.lt, tel. +370 448 73166

10.

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

Per 30 dienų nuo dokumentų, kurių reikia licencijai išduoti, gavimo.

11.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Už leidimų ir licencijų išdavimą mokama nustatyta valstybės rinkliava.

Valstybinės rinkliavos dydis už licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išdavimą – 490,00 Eur.

Valstybinė rinkliava mokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300. Įmokos kodas 52368. Gavėjo bankas – „Swedbank“, AB.

Biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos

12.

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Prašymo forma

13.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Paslaugų perkėlimo į internetą brandos lygis – 4 (bendradarbiavimo)

Paslaugos užsakymas per Elektroninius valdžios vartus >>>>>  

14.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

15.

Administracinių paslaugų teikimo aprašymų įtraukimas į dokumentų apskaitą

Aprašymas įtraukiamas į Plungės rajono savivaldybės dokumentų apskaitą Plungės rajono savivaldybės veiklos dokumentų, administracinių paslaugų valdymo ir interesantų aptarnavimo reglamento nustatyta tvarka.


Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-29 08:51:04
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS