Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

 

Naujienos
"Erasmus+" projektas ,,Hooked on Mathematics“ baigiasi - perspektyvus jo idėjų ir rezultatų tvarumas

Lietuvoje startavęs ir trejus metus trukęs "Erasmus+" projektas ,,Hooked on Mathematics“ finišavo Bulgarijos sostinėje Sofijoje rugpjūčio 21-27 dienomis. Džiugu konstatuoti, kad paskutinis

susitikimas įvyko gyvai, dalyvaujant visiems projekto partneriams - Plungės ,,Saulės“ gimnazija (Lietuva, projekto koordinatorė), 144 Secondary School „Narodni Buditeli“ (Bulgarija), GO! Atheneum da Vinci Campus (Belgija), Instituto di Istruzione Superiore „G. La Pira“ (Italija), Colegiul Tehnic „Petru Poni“ Roman (Rumunija) ir SEHIT MURAT INCI ANADOLU IMAM HATIP LISESI (Turkija). Baigiamojo vizito mokymosi veiklos buvo skirtos matematikos, ekologijos ir tvarumo temai. Plungės „Saulės“ gimnazijai Bulgarijoje atstovavo gimnazistės Gabija Žukauskytė ir Guoda Stonkutė bei mokytojos Ligita Erminaitė ir Jolanta Mažuknė.


Bulgarijos mokyklos 144 Secondary School „Narodni Buditeli“ partnerių pasiūlyta tema -  šiuolaikiška, moderni ir aktuali. Susirinkę mokiniai noriai įsijungė į penkių dienų veiklas. Projekto dalyviai jau pirmą dieną ieškojo matematikos sostinės architektūriniuose ansambliuose ir pastatų masyvuose. Ekonomiškumo, naudingumo, tvarumo principai buvo lyginami ir apie juos diskutuojama stebint šiuolaikinius ir senuosius statinius, jų prieigas. Kitų dienų veiklų principai persikėlė į  mokyklos erdves, kur nuostabą kėlė dešimtmečio pasaulio mintino skaičiavimo čempiono Kaloyan Geschev gebėjimai. Kultūrinę ir etninę bulgarų tautos sąmonę atskleidė mokinių atliktos dainos ir šokiai, o matematikos ir biologijos integruotose pamokose buvo analizuojama ir aptariama ekosistemos piramidė, kurios praktinis-pažintinis tyrimas persikėlė į Vitošos kalnų masyvą ir Dendrologinį botanikos parką. Senuosiuose  UNESCO paveldo miestelių Melniko ir Koprivšticos bei  XII-XIII amžiuje įkurto Roženo vienuolyno ansamblyje - architektūroje ir augaluose atpažįstamas Fibonačio auksinės taisyklės principas, kurį mokiniai tyrinėjo ir atliko skaičiavimus. Senojoje Bulgarijos kepykloje ,,Duonos namai“ projekto dalyviai taikė senųjų technologijų ir receptūrų skaičiavimus, patys minkė ir kepė duoną, degustavo kepinius, svarstė ekologijos ir tvarumo tema.


Veiklų Bulgarijoje ir bendras projekto rezultatų aptarimas priminė, kad projektas baigiasi. Palieka  perspektyvus jo idėjų  ir rezultatų tvarumas, socialiniai ir kultūriniai ryšiai su partneriais, įgiję naujų ir pagilinę turėtas kompetencijas mokiniai ir mokytojai. Paruošta mokymosi medžiaga skelbiama Etwinnig, Erasmus+ projektų rezultatų platformoje, projekto Facebook grupėje bei Rumunijos partnerių sukurtame tinklalapyje.


Esame dėkingi Europos Sąjungos "Erasmus+" projektų švietimo srityje suteiktomis galimybėms tobulėti ir atrasti naujas dimensijas matematikos srityje.

 
 
Projekto koordinatorės Plungės „Saulės“ gimnazijoje Ligita Erminaitė ir Jolanta Mažuknė

 

 

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS