Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Rugpjūtis
    2022     
 
 

 

Aktualijos
Įsibėgėjus šildymo sezonui Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai primena svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles

 

Šaltuoju metų laikotarpiu kyla daugiau gaisrų, todėl Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti gyventojams svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles, kad kuo mažiau kiltų nelaimių, ir patarti, kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu.

Kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų ir nepalikite jų be priežiūros, ypač nepatikėkite ugnį prižiūrėti mažamečiams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta būtent tada, kai vaikai paliekami namuose vieni.

Labai daug gaisrų kyla gyvenamųjų namų kieto kuro krosnių dūmtraukiuose. Pastatuose, kuriuose yra įrengtos kieto kuro krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius nuo jų viduje susikaupusių suodžių. Iš dūmtraukių, dūmtakių ir krosnių būtina kiekvienais metais prieš eksploatavimo pradžią išvalyti suodžius, o eksploatavimo metu suodžius valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Gyvenamųjų namų palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose dūmtraukiai, dūmtakiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti nutinkuotos, išbalintos. Gaisrai gyvenamuosiuose namuose, šildomuose kieto kuro krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių dūmtraukiuose, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai krosnies užkūrimui naudojami greitai užsidegantys įvairūs skysčiai. Būtina prie krosnies pakuros įrengti nedegų pagrindą, kad iškritusios žarijos neuždegtų grindų. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti ar laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kūrenant krosnis ypač pavojingos smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kitaip galima apsinuodyti. Smalkės yra bespalvės, bekvapės, todėl ypač pavojingos. Išsikūrenę krosnį, per anksti neužstumkite dūmtraukio sklendės. Ją galima visiškai uždaryti įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis ir mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, sąmonės netekimas. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsdami kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite.

Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Primename, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl kurio dažnai ir kyla gaisrai.

Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų, baldų ir nedžiovinti ant jų rūbų. Išeidami iš namų būtinai elektrinius šildymo prietaisus išjunkite iš elektros tinklo.

Gyventojams patariama nelaukiant nelaimės įsigyti bei gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie įspėtų apie kilusį gaisrą.

Pastebėję gaisrą nedelsiant skambinkite Skubios pagalbos telefonu 112

 

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija   

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS