Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 
 

 

Naujienos
Prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai - Plungės teatrui „Saula“








Rugsėjo 2-12 dienomis Plungės kultūros centro teatras „Saula“ ir jo režisieriai Sigita ir Romas Matuliai dalyvavo ES programos „Erasmus+“ finansuojamo projekto „Vanduo yra gyvenimas“ veiklose Italijoje, Compagna regione, bei XXVIII prestižiniame tarptautiniame teatrų festivalyje - konkurse „Sele teatro fest“ ir tarptautiniame Italijos teatrų sąjungos (Unione Italiana Libero Teatro Compania) kartu su Oliveta Sitra miesto savivaldybės meno premijų konkurse „Premio Sele D'Oro Mezzogiorno“.

Teatras „Saula“ konkursinėse programose rodė savo naujausią spektaklį „Nereikalingi“ (spektaklio režisieriai - Sigita ir Romas Matuliai). Be spektaklio pristatymo, plungiškiai teatralai surengė Lietuvos ir Plungės pristatymą, vedė teatro laboratorijas, dalijosi teatro technikos subtilybėmis. Teatro „Saula“ režisieriai Sigita ir Romas Matuliai su tarptautine teatro trupe, susidedančia iš jaunimo aktorių iš Lietuvos, Rumunijos, Italijos ir Latvijos, statė spektaklį „Vanduo“, kurio istorijos kūrėjai buvo patys režisieriai.

Kartu su teatru „Saula“ tarptautiniame teatrų festivalyje „Sele teatro fest“ dalyvavo teatro kolektyvai iš Italijos, Portugalijos, Korėjos, Rumunijos, Sakartvelo, Latvijos ir Baltarusijos. Spektaklius stebėjo tarptautinė ekspertų grupė, kuri vertino juos įvairiose kategorijose. Svarbų vaidmenį, vertinant spektaklius, atliko ir žiūrovai. Teatrų spektaklius galėjo žiūrėti „gyvai“, ir jie buvo tiesiogiai transliuojami internetu. Todėl žiūrovai už labiausiai patinkančius darbus  galėjo balsuoti internetinėse nuorodose.

Visuose prestižiniuose Italijoje vykusiuose konkursuose Plungės teatras tiesiog triumfavo. Jiems buvo įteikta pagrindinė Italijos teatrų (UILTC) ir Oliveta Sitra miesto savivaldybės sąjungos premija „Sele D‘Oro“, kaip geriausiam teatrui tarptautiniu lygmeniu. Apdovanojimus teatro „Saula“ režisieriams iškilmingos ceremonijos metu įteikė Italijos teatrų sąjungos prezidentas Oracio Picella. Tarptautinė ekspertų grupė teatro „Saula“ spektaklį „Nereikalingi“ pripažino geriausiu festivalio spektakliu, ir plungiškiams buvo įteiktas pagrindinis festivalio „Gele teatro fest“ apdovanojimas. Ir tai dar ne viskas: absoliuti žiūrovų dauguma balsavo už Plungės teatro „Saula“ spektaklį „Nereikalingi“, ir jam buvo paskirta pagrindinė žiūrovų premija.

Oficialius plungiškių laimėjimus ir prestižinius tarptautinius apdovanojimus, režisierių Sigitos ir Romo Matulių sukurtus darbus Italijoje lydėjo ne tik didžiulis triumfas, bet ir paprastų miestiečių, žiūrovų dėmesys, padėkos, aplodismentai ir sveikinimai tiesiog miestelio gatvėse, parduotuvėse ir kavinėse.

 

KC inf.

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS