Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gegužė
    2022     
 
 

 

Aktualijos
Savivaldybės taryboje – paskutiniai 2021 metų sprendimai

 

Gruodžio 27 dieną įvyko paskutinis 2021 metų Savivaldybės tarybos posėdis, kurio darbotvarkė vietos politikams buvo kaip niekada gausi – arti 50-ies sprendimų reikalaujančių klausimų. 2021 metais įgyvendintus investicijų projektus bei projektus, planuojamus įgyvendinti  2022 metais, pristatė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė. Metinę veiklos ataskaitą pateikė Plungės smulkiojo verslo asociacijos pirmininkas Tomas Mašeckis, asociacijoje atsakingas už smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimą Plungės rajone. Siekiant finansiškai tvarkingai užbaigti 2021 metus, paskutiniame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas Plungės rajono savivaldybės biudžeto pakeitimo projektas – patikslintos pajamos ir asignavimai.

 

Planuoja rekonstruoti irklavimo bazę

Plungės sporto ir rekreacijos centras kartu su partneriu – Plungės rajono savivaldybės administracija – planuoja  įgyvendinti projektą „Sporto paskirties pastatų-irklavimo bazės, Plungės m., Mačernio g. 42A, rekonstravimas“.

Rekonstravus du irklavimo bazės pastatus, sujungiant juos į vieną, būtų pritaikytos 438 kv. m patalpos. Čia vyktų reguliarūs sporto užsiėmimai neįgaliesiems, vietos bendruomenei, vaikams ir jaunimui.

Bendra planuojama projekto vertė pagal parengtą techninį projektą – apie 633 500 eurų. Tikimasi, kad didžiąją dalį lėšų skirs Sporto rėmimo fondas (apie 450 000 eurų), likusią sumą apmokėtų sporto projekto vykdytojas.

 

Švietimo įstaigos pretenduoja į Sporto rėmimo fondo lėšas

Senamiesčio mokykla pateikė projektą „Moderni stalo žaidimo aikštelė“, kurioje būtų organizuojami sporto renginiai mokyklos ir vietos bendruomenei. Planuojama projekto vertė – apie 9 500 Eur, prašoma prisidėti 10 proc. (iki 1 000 Eur).

„Ryto“ pagrindinė mokykla teikia projektą „Lauko treniruokliai – bendruomenei“, planuoja įsigyti treniruoklius prie mokyklos aikštyno. Bendra vertė – 10 000 Eur, minimalus prisidėjimas – 10 proc. projekto vertės.

 „Saulės“ gimnazija projektu „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“ siekia įsigyti naujų treniruoklių. Bendra projekto vertė – 27 000 Eur, minimalus prisidėjimas – 2 700 Eur.

Plungės r. Liepijų mokykla projektu „Esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui“ siekia  atnaujinti Platelių skyriaus stadiono bėgimo takus, uždengiant juos specialia danga. Preliminari stadiono bėgimo takų atnaujinimo sąmata – 80 000 Eur. 30 proc. projekto sąmatos planuojama padengti rėmėjo – Platelių miestelio verslininko – lėšomis. Iš Sporto rėmimo fondo prašoma prisidėti 8 000 Eur.

 

Plungėje pirties ir dušo paslaugos pensininkams, socialiai remtiniems asmenims, asmenims su negalia, vaikams iki 16 metų – nemokamai!

Įmonė „Plungės būstas“ pateikė prašymą peržiūrėti Plungės miesto pirties teikiamų paslaugų kainas, kurios paskutinį kartą buvo patvirtintos 2012 metais. Atsižvelgus į kylančias elektros, dujų, vandens tiekimo kainas, buvo parengtas sprendimo projektas, kuriame numatyti 0,19-2,19 eurų didesni paslaugų įkainiai nei buvo iki šiol.

Savivaldybės taryba nusprendė atsižvelgti į Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitete išsakytą siūlymą pritarti ir patvirtinti naujus miesto pirties  įkainius, tačiau nuo 2022 metų bendrosios pirties ir dušo paslaugas pensininkams, socialiai remtiniems asmenims bei asmenims su negalia ir vaikams iki 16 metų kompensuoti iš Savivaldybės biudžeto! Kitaip tariant, nuo kitų metų šios socialinės žmonių grupės pirtyje praustis galės nemokamai.

Taip pat nustatyta, kad Plungės miesto pirtis kasmet nedirbs liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Plungės miesto viešojo tualeto paslaugos kaip ir anksčiau bus teikiamos nemokamai.

 

Sudarytos prielaidos įgyvendinti projektą „Plungės geležinkelio stoties privažiavimo kelio Nr. 17 kapitalinis remontas, kuriant investicijoms palankią aplinką“

Savivaldybės taryba pritarė projektui, kuriuo būtų suremontuotas Plungės geležinkelio stoties privažiuojamasis kelias Nr. 17 iki investicinių sklypų ribos. Pateikto finansavimui projekto vertė – 1 218 145 eurai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai finansavimui gauti buvo pateiktas projektas „Plungės geležinkelio stoties privažiavimo kelio Nr. 17 kapitalinis remontas, kuriant investicijoms palankią aplinką“ pagal Investicinio žemės sklypo, iki kurio ribos ir (ar) kurio ribose įrengiama ir (ar) sutvarkoma infrastruktūra, kriterijų ir infrastruktūros iki investicinio žemės sklypo ribos, ir (ar) jo ribose įrengimo ir (ar) sutvarkymo, ir (ar) investicinio žemės sklypo vystymo valstybės (savivaldybės) lėšomis tvarkos aprašą.

Derinama bendradarbiavimo sutartis tarp AB „LTG Infra“ ir Plungės pramonės įmonių dėl pastarųjų įsipareigojimų vežti krovinius.

 

Mokestis jauniesiems sportininkams augs 2 eurais

Savivaldybės taryba patenkino  Plungės sporto ir rekreacijos centro prašymą daugelio sporto šakų (išskyrus tinklinį ir sunkiąją atletiką) ugdytiniams  mokestį už ugdymą padidinti 2 eurais.

Poreikis didinti mokestį buvo aptartas įstaigoje dirbančių trenerių taryboje. Treneriai mokesčio didinimui pritarė, tai  leistų papildomai gauti apie 6 tūkst. Eur per metus. Šias lėšas planuojama panaudoti transportui nuomoti, inventoriui ir aprangai įsigyti, „Jaunųjų vilčių“ programai vykdyti.

 

Patvirtinti nuostatai, įstatai

Savivaldybės taryba nusprendė patvirtinti Plungės specialiojo ugdymo centro nuostatus ir įgalioti jo vadovą įregistruoti nuostatus, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka atlikti kitus su šiuo pavedimu susijusius veiksmus.

Posėdyje buvo patvirtinti Viešosios įstaigos Plungės rajono savivaldybės ligoninės įstatai, jo vadovas įgaliotas pasirašyti ir įregistruoti Įstatus Juridinių asmenų registre.

 

Naujos sudėties Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija

Savivaldybės taryba nusprendė sudaryti Plungės rajono savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisiją, kuriai pirmininkauti pavedė Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyriausiajai specialistei (ekologei) Robertai Jakumienei.

Nuo Savivaldybės tarybos į šią komisiją buvo deleguotas Česlovas Kerpauskas.

Be savivaldybės administracijos specialistų į komisiją planuojama kviesti ne tik seniūnijos, kurios teritorijoje bus pertvarkomi želdiniai, seniūnas, bet ir vietovės, kurios teritorijoje bus pertvarkomi želdiniai, seniūnaitis,  kaimo bendruomenių, ekologijos klubo atstovai.

Atskirais atvejais komisijos nario teisėmis bus kviečiami Saugomos teritorijos direkcijos, Kultūros paveldo departamento, Aplinkos apsaugos departamento atstovai.

Posėdyje buvo patvirtinti Plungės rajono savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos nuostatai.

 

Savivaldybė planuoja parduoti 20 objektų

Savivaldybės taryba patvirtino Viešame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą, kuriame – 20 objektų.

Per šiuos metus aukcione buvo parduota 11 turto vienetų, gauta 172 174,42 euro pajamų.

 

Advokatų namas perduotas valdyti Žemaičių dailės muziejui

Savivaldybės taryba nusprendė pripažinti pasibaigusia Plungės rajono savivaldybės administracijos patikėjimo teisę į pastatą – biblioteką, kitaip dar vadinamą Advokatų namu, kuris buvo pastatytas 1910 metais, o rekonstruotas  2020 m.

Nuo šiol  126,42 kv. m pastatą Laisvės alėjoje valdys, naudos ir disponuos patikėjimo teise Žemaičių dailės muziejus.

 

Dėmesio! Gruodžio 27 dieną vykęs Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo tiesiogiai transliuotas per „YouTube“ tinklą, įrašą galima peržiūrėti „YouTube“ Plungės rajono savivaldybės paskyroje.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS