Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Rugpjūtis
    2022     
 
 

 

Naujienos
Senamiesčio mokyklos "Erasmus+" projekto dalyviai sėmėsi patirties mokymuose Portugalijoje

 


 
Lapkričio 15-19 dienomis Plungės Senamiesčio mokyklos "Erasmus+" K2 strateginės tarpmokyklinės partnerystės projekto LOBIŲ MEDŽIOKLĖ atstovai (projekto vadovė - anglų k. mokytoja Sandra Jankauskienė, mokyklos direktorius Paulius Zakalskis ir dvi aštuntokės - Elzė Jankauskaitė ir Ugnė Sodytė) kartu su Bulgarijos bei Turkijos mokyklų delegacijomis dalyvavo Montemor o Novo miesto Agrupamento de Escolas mokyklos organizuojamuose mokymuose „Muzika - pasaulinė kalba” („Music - the universal language”). 

Mokymų metu mokiniai ir pedagogai turėjo galimybę artimiau susipažinti su Portugalijos švietimo sistema, palyginti partnerinių mokyklų panašumus ir skirtumus, padiskutuoti apie privalumus bei trūkumus. Mokymus organizuojanti mokykla paliko didžiulį įspūdį savo edukacinėmis aplinkomis, mokinių gausa, organizuojamu ugdymo procesu bei tradicijomis. Pedagogai stebėjo muzikos-relaksacijos užsiėmimą su spec. poreikių mokiniais, dalijosi savo mokyklų patirtimi. Aštuntokės Elzė ir Ugnė turėjo galimybę dvi dienas dalyvauti bendraamžių portugalų matematikos, chemijos, anglų k. ir prancūzų k. pamokose. Portugalų mokiniai su muzikos mokytoju buvo parengę muzikinę programą, kurioje dalyvavo įvairaus amžiaus ir gebėjimų mokiniai. Turėjome progą artimiau susipažinti su Alentežo regiono dainomis, kurios įtrauktos į JUNESCO paveldo pasaulio objektų sąrašą. 

Gausų projekto delegacijų būrį priėmė Montemor o Novo miesto meras, kuris trumpai pristatė miestą bei vykdomus projektus. Po priėmimo miesto merijoje pedagogai lankėsi moderniame Mokinių laisvalaikio užimtumo centre, kuris nustebino savo aplinkomis bei turimomis edukacinėmis priemonėmis. Šiltas bei nuoširdus bendravimas su centre dirbančiomis atsidavusiomis pedagogėmis buvo neįkainojama patirtis visiems mokytojams bei mokyklų vadovams. Vizito savaitei įpusėjus, turėjome galimybę aplankyti Alentežo regiono žymiausias vietas: Evoros bei Monseraž miestus, susipažinti su krašto istorija bei kultūra. Na, o savaitės pabaigą vainikavo išvyka į Lisaboną, kur grožėjomės Vasko da Gamos tiltu, Beleno bokštu, šventojo Jeronimo vienuolynu, pasivaikščiojimu Atlanto vandenyno pakrante. 

Tai buvo paskutinis "Erasmus+" projekto „Lobių medžioklė“  partnerių susitikimas-mokymai, tačiau atsisveikinome su Portugalija bei ten sutiktais žmonėmis vildamiesi pasimatyti ateityje, o gal net naujuose projektuose.


Sandra Jankauskienė, projekto vadovė                                                                                                      

                                                                                          

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS