Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Spalis
    2022     
 
 

 

Vanda Bendorienė

 Miesto garbės piliečio vardas suteiktas: 2017-03-30

Nuopelnai:  Labdaringos veiklos savivaldybėje pradininkė ir nenuilstama tęsėja, vaikų ir šeimų socialinės rūpybos, bendruomeniškumo ir socialinio saugumo organizatorė, vaikų globos agentūros „Cyrulis“ vadovė, draugystės ryšių su Švedijos Karalystės labdaros organizacijomis puoselėtoja.

Gimimo data: 1953-12-28
 

 

Vanda Bendorienė gimė 1953 metais gruodžio 28 dieną Plungėje. Ištekėjusi, užaugino 3 vaikus, turi aukštąjį prekybos ekonomikos išsilavinimą.

Nuo 1997 metų ji vadovauja Plungės vaikų globos agentūrai „Cyrulis“, koordinuoja Plungės vaikų dienos užimtumo ir socialinės paramos centro „Cyruliukai“ veiklą. Jos pastangų dėka įkurtame centre prieglobstį randa socialinės rizikos šeimų vaikai ir paaugliai: per 20 metų centrą lankė virš 8000 vaikų. Centre jie turi jaukius, šiltus, švarius ir saugius namus, kuriuose organizuojamas jų užimtumas, priežiūra. Vaikai turi galimybę keliauti, bendrauti, susipažinti.

Nuo 1998 metų V. Bendorienė užmezgė glaudžius ryšius su Boksholmo komunos (Švedija) organizacija „Draugas draugui". Užsimezgusi draugystė ir bendradarbiavimas su Boksholmo miesto organizacija peraugo į dviejų miestų – Plungės ir Boksholmo – partnerystę. Per ilgus draugystės metus V. Bendorienės iniciatyva švedai teikė paramą ir kitoms Plungėje veikiančioms įstaigoms: neįgaliųjų draugijai, vaikų globos namams, Plungės senelių globos namams, Žemaitijos nacionaliniam parkui, rajono mokykloms, Plungės technologijų ir verslo mokyklai, Kultūros centrui ir kt. Svečiai taip pat lanko Socialinių paslaugų, Šateikių vaikų dienos centrus, aiškinasi, kokios pagalbos reikia įstaigoms bei jas lankančiųjų šeimoms.

V. Bendorienė dalyvauja Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos veikloje, Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, dirbančių vaikų gerovei, forume.

Ši moteris daug metų ieško socialinių partnerių paramai socialinės rizikos šeimoms bei šeimoms, nukentėjusiems nuo įvairių nelaimių teikti.

V. Bendorienės iniciatyva kiekvienais metais randama rėmėjų pildant vaikų iš neturtingų šeimų svajones. Nepasiturinčioms šeimoms  teikiama parama drabužiais, avalyne, kanceliarinėmis prekėmis, rūpinamasi vaikų vasaros užimtumu. Kiekvienais metais organizuojamos stovyklos Šventojoje, Plateliuose. Vaikai pabuvojo ir Boksholmo mieste.

Kartu su Švedijos komunos organizacija V. Bendorienė lanko rajono seniūnijų gyventojus, rengia susitikimus mokyklose, teikia metodinę ir finansinę paramą.

V. Bendorienė taip pat skaito pranešimus seminaruose ir konferencijose. Dalyvavo konferencijose „Dirbkime kartu vaiko gerovei“, tarptautinėje konferencijoje „Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo mažinant skurdą ir socialinę atskirtį Lietuvoje“, seminaruose „Pagalba vaikui ir šeimai Plungės rajono savivaldybėje“, „Socialinio darbo organizavimas dienos centruose“, „Socialinis darbas su socialinės rizikos šeimomis aspektai. Pagalba vaikui ir šeimai vaiko dienos centre“, „Vaiko elgesio korekcija“ ir kt.

V. Bendorienė ir jos pagalbininkai taip pat dirba su vaikų šeimomis bei jų pedagogais. Tai sunkus, atsakingas, dažnai nematomas ir ne visada įvertinamas darbas, kurį pajusti gali tik tie, kuriems nors kartą teko patirti šios moters atjautą ir supratimą.

V. Bendorienė ilgus metus globojo vaikus iš Plungės vaikų globos namų. Jos namai keliems vaikų globos namų vaikams tapo tarsi jų antraisiais namais.

V. Bendorienę galima laikyti atgimusių senųjų amatų Plungės rajone puoselėtoja ir globėja, jos iniciatyva laisvalaikį prie audimo staklių leidžia Plungės technologijų ir verslo mokyklos, Žemaitijos Nacionalinio parko darbuotojai ir svečiai. Audimo dirbtuvės įkurtos ir Plungės kultūros centre, nemažai jų savo namuose turi rajono tautodailininkai, audimo paslapčių mokosi aklųjų ir silpnaregių draugijos nariai.

V. Bendorienės pavyzdys skatina ir kitus žmones nebijoti atverti savo širdžių geriems darbams.

 


Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-04 15:00:28
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS